PŁYWADŁA 2012

   24 czerwca przy nadbrzeżu YC Szkwał w Kędzierzynie-Koźlu zacumowały, płynące z Raciborza, pływadła, z których większość nawiązywała do trwających ME w piłce nożnej. Na spotkanie pływadeł z gliwickiej mariny wypłynęło 7 łódek, które w godzinach popołudniowych zacumowały w Koźlu. W niedzielę na spotkanie pływadeł popłynęło wiele jednostek prywatnych, statek wycieczkowy SILESIA oraz łodzie motorowe z Gliwic.


 
    Po wyborze najciekawszego i najbardziej oryginalnego pływadła gliwiczanie udali się w drogę powrotną. Imprezie przyglądało się wielu mieszkańców Koźla i gmin ościennych.
    Warto podkreślić, że przybycie tak licznej grupy z Gliwic wzbudziło zainteresowanie władz miasta i powiatu. Podczas rozmowy,  Starosta powiatu Kędzierzyn-Koźle i gospodarze Yacht Clubu "Szkwał"  okazywali zainteresowanie gliwicką mariną i deklarowali współpracę mającą na celu rozwój turystyki wodnej na Kanale Gliwickim i górnej Odrze. Warto wspomnieć, że w tygodniu poprzedzającym "pływadła", marinę w Gliwicach odwiedziła Wicestarosta Powiatu Kędzierzyn-Koźle pani Gabriela Tomik. Pogratulowała pomysłu otworzenia mariny w gliwickim porcie i zadeklarowała chęć współpracy na rzecz turystycznego wykorzystania Kanału Gliwickiego.
   
Zobacz zdjęcia z pobytu w Koźlu i pływadła

Zalecana : rozdzielczość - 1024 x 768, przeglądarka - Mozilla, Firefox, Opera
Text and photo copyright (c) 2006 by Janusz Niemczuk except where clearly indicated
    Aktualizacja: czerwiec 2012
e-mail: kanal.gliwicki@gmail.com